Eltel istorija

2001 m. Suomijos privataus kapitalo įmonė „CapMan“ iš komunalinių paslaugų bendrovės „Fortum“ įsigijo „IVO Transmission Engineering“. Viena iš pagrindinių įmonės įsigijimo priežasčių, buvo artėjantis energijos perdavimo bei gamybos rinkos reguliavimo panaikinimas. Naujos mobiliųjų technologijos, tokios kaip 3G technologijos taip pat padidino telekomunikacinių tinklų paklausą rinkoje. Naujieji savininkai inicijavo įmonės pertvarkymą - įmonė perėjo iš valstybinio sektoriaus į privatųjį - labiau į klientus orientuotą verslą.

2003 m. Eltel įsigijo elektros perdavimo įmonę Lenkijoje, kurioje tuo metu dirbo 180 darbuotojų. 2004–2007 m. Eltel taip pat nusprendė įeiti į mobiliojo ryšio ir sausumos telekomunikacijų rinką Lenkijoje, o toks sprendimas tik dar labiau paskatino įmonės augimą.

2004 m. tampa labai svarbiu etapu Eltel istorijoje. Bendrovę nusipirko IK Investment Partners ir sujungė ją su Swedia Networks. Per naktį įmonės apyvarta padvigubėjo, o įmonėje iš viso dirbo 6 000 darbuotojų. Eltel Networks Oy tapo viena iš pirmaujančių bendrovių Šiaurės Europoje planuojant, statant ir prižiūrint elektros ir telekomunikacijų tinklus.

Po susijungimo su Swedia ir tolesnių įsigijimų įvyko konsolidacijos laikotarpis. Pagrindinis tikslas buvo siekis suvienodinti paslaugas ir paslaugų įgyvendino procesus, kad būtų galima kuo efektyviau valdyti klientų užsakymus.

2008 m. Eltel sparčiai augo apyvarta -   nuo 192 mln. EUR apyvartos 2001 m. Iki 845 mln. EUR. Darbuotojų skaičius išaugo iki 9 300.

2011 m. Infraneto rinka dar labiau išsipletė, o Eltel grynieji pardavimai, taip pat padidėjo 18%. Įmonė toliau sėkmingai tobulino ir plėtojo bendradarbiavimą bei kompetencijų mainus savo padaliniuose. 

2015 m. Eltel prisijungia prie Nasdaq OM.

2018 m. Eltel pradeda įgyvendinti Operacinio pranašumo startegiją. Ši strategija orientuota į Eltel privačių ūkių ir sektorių rinkas, kartu siekiant atsisakyti veiklų srityse, kurios nėra pagrindinė įmonės veikla. Organizacijos padaliniai visos grupę apimančiose šalyse yra suskirstytos į du segmentus: energijos tiekimo ir komunikacijos. Be to, išskiriami du tarptautiniai projektai: aukštos įtampos ir išmanieji tinklai.

 

Eltel istorija Lietuvoje: